Tedarik Zinciri Yönetimi

Tedarik Zinciri Yönetimi Nedir?

(Supply Chain Management) Tedarik Zinciri Yönetimi (SCM) müşteriye, doğru ürünün, doğru zamanda, doğru yerde, doğru fiyata, tüm tedarik zinciri için mümkün olan en düşük maliyetle ulaşmasını sağlayan, malzeme, bilgi ve para akışının entegre yönetimidir.

Tedarik zinciri yönetimi teknik bir faaliyetin ötesinde bir yönetim felsefesi olarak görülmesi elde edilebilecek yararı en üst düzeye çıkartacaktır. Tedarik zinciri yönetimi ile müşteri istekleri daha kısa sürede ve istenilen şekilde yerine getirilir ve maliyetler, katma değer yaratmayan faaliyetler ve gerekli olmayan malzemelerin eliminasyonu ile azaltılmaktadır. Sonuçta etkin bir tedarik zinciri yönetimi, stokların azaltılmasına, daha düşük operasyonel maliyetlere, ürünlerin uygun zamanda müşterilere ulaştırılması sonucu müşteri memnuniyetinin artmasına yol açacaktır.

Dağıtık yapıda bulunan işletmelerin veya merkezi satınalma yapan işletmelerin farklı lokasyon ve departmanlardan gelen talepleri toplanır. Bu talepler yetkilendirmeler çerçevesinde iş akışına girer. Satınalma departmanı bu talepleri birleştirerek veya her biri için ayrı ayrı satınalma taleplerini tedarikçi portalında oluşturur. Tedarikçiler portal üzerinden tekliflerini iletir. Bu teklifleri satınalma departmanı tekrar iş sürecine sokar. Oluşan siparişler portalda tedarikçiler tarafından sevkiyatları yapılarak süreç tamamlanır.

Süreci yalın ve kolay yönetmek, onay mekanizmalarını ister cep telefonlarınızdan isterseniz tabletlerinizden istenildiği anda gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi almak için formu doldurunuz.